Advanced Open Water Diver ( İleri Açık Deniz Dalıcı Eğitimi )

Federasyona bağlı bir dalış kuruluşundan eğitim ve belge almış olmalıdır. Dalış donanımlarını takıp sökebilen, tüm dalış becerilerini kolaylıkla uygulayabilen, yanında üç yıldız dalıcı ya da dalış eğitmeni olması koşulu ile en çok 18 metre derinliğe kadar dalış yapabilen dalıcıdır. Gece dalışı yapamaz.
Yardım almak ister misiniz ?
+905555115959
14 Yaşını Doldurmuş Olmak
Yüzme Bilmek
Sağlıklı Olmak
Storage option
Satın Al

Open Water Diver ( Açık Deniz Dalıcı Kursu )

Open Water Diver ile ilgili tüm bilgileri aşağıda detaylı şekilde açıklanmıştır.

Bilgi Geliştirme

Sığ Su Çalışmaları

Açık Deniz Dalışları

 

PADI Açık Deniz Dalıcısı (Open Water Diver) Eğitimi Ne İçeriyor?

Dalışı öğrenmek zor değildir fakat yapmaya değer tüm aktiviteler gibi biraz zaman ve çaba gerektirir. Açık Deniz Dalıcı Kursunun üç bölümü de çok hoşunuza gidecek:

Bilgi Geliştirme, Sığ su dalışları ve Açık Deniz dalışları

PADI Açık Deniz Dalıcı Kursu inanılmaz derecede esnek ve performansa dayalıdır. Bunun anlamı Tecrübeli dalış eğitmenlerimiz ne kadar hızlı ilerlediğinize bakarak programı geniş bir müfredat çeşitliliği ve tempo içinde sunarlar. Sığ ve açık deniz dalışlarınızı üç veya dört gün gibi kısa bir süre içinde tamamlamanız mümkündür. ( Teorik bilgileri içeren kendi dilinizdeki dalıcı kitabınızı açık deniz dalışları öncesinde okumalı ve DVD yi seyretmiş olmalısınız.)

1. Bilgi Geliştirme – Bu bölüm size dalışın temel prensip ve prosedürlerini tanıtır. Suyun dalıcı üzerindeki etkileri, en iyi ekipman nasıl seçilir ve dalışları planlarken dikkate alınması gerekenler gibi şeyleri öğrenirsiniz. Bilgi Geliştirmeyi Açık Deniz Dalıcı kitabınızın beş bölümünün her birini okuyarak ve aynı anda Açık Deniz Dalıcı video’sunu (öğreneceğiniz su içi becerilerini de önceden gösterir) seyrederek teorik kapsamı en verimli şekilde tamamlarsınız.

2. Sığ Su Çalışmaları – Açık deniz dalışlarından önce Temel aletli dalış becerilerini bir havuz veya havuz şartlarını sağlayan durgun ve sığ bir deniz ortamında geliştireceksiniz. Burada ekipmanınızı hazırlamaktan, başınızı sudan çıkarmadan maskenizi kolayca boşaltmaya, gerekli olması durumunda kullanmak için dalış eşinizle hava kaynağı paylaşmak gibi acil durum becerilerine kadar her şeyi öğreneceksiniz. Her biri diğerinin üstüne kurulu beş Sığ su çalışmasını tecrübeli dalış eğitmenimiz eşliğinde boyunuzu geçmeyen derinlikten başlayarak maksimum 5 metre derinliğe yapacaksınız

3. Açık Deniz Dalışları – sığ su dalışlarınızdan sonra siz ve arkadaşlarınız eğitimlerinize kaşın birbirinden güzel herhangi bir dalış noktasında açık deniz dalış eğitimlerinizle devam edersiniz. Açık deniz eğitim dalışları bilgi geliştirme ve sığ su çalışmalarında öğrendiğiniz tüm bilgileri bir araya getirerek sualtını tam olarak tecrübe ettiğiniz andır. Açık deniz dalışları bölümü sığ su çalışmalarında öğrendiğiniz sualtı becerilerinin tekrarını kapsayan birbirinden bağımsız kademeli olarak 5mt den 18 metre ye kadar 4 açık deniz dalışı ile sonlanır. Açık deniz dalışları eğitime müsait olan kaş dalış noktalarından herhangi birinde gerçekleştirilir. Açık Deniz Dalıcısı olarak sertifikalandırılan bir dalıcı bir dalış eşi ile maksimum 18 metreye dalabilir. Açık Deniz Dalıcısı Eğitimi Ne Kadar Sürer? Düşündüğünüzden daha kısa bir süre içinde dalıyor olacaksınız.

Açık Deniz Dalıcı kursunuzu size tahsis ettiğimiz dalış eğitmeninizle devamlı çalışmanız durumunda üç veya dört gün, kısıtlı zaman aralığına sahipseniz altı haftaya kadar bir süre içinde tamamlayabilirsiniz. Kurslarımız tamamen performansa dayalıdır ve bunun anlamı şudur; eğitmenlerimiz dalışı öğrenmenizle ilgilenir, sınıfta ne kadar oturduğunuz veya size kaç tane eğitim dalışı yaptırdığımızla değil.

Bunun anlamı düzenli olarak dalan emniyetli bir dalıcı olmak için ihtiyacınız olan zamana dayalı olarak daha hızlı veya yavaş kendi temponuzda devam edersiniz. Açık deniz eğitim dalışları eğitime müsait olan kaş dalış noktalarından herhangi birinde gerçekleştirilir.


Setur Marina Konum

Side Marina Konum