Yazar: admin

Fazladan 50 bar havaya ne dersiniz ?

Şimdiye kadar hava kullanımı konusunda övünen, bir diğerinin hava kullanımıyla dalga geçen veya bunu bir rekabet konusu etmemiş bir dalıcıyla karşılaşmamış olma ihtimaliniz yoktur. Hava kullanımı dalgıçlar arasında çoğu zaman bir gurur, bir utanç veya dalga konusu olabilir. Özetlemek gerekirse, hepimiz bu konuda kendimizi iyileştirmek istiyoruz. Peki nasıl?

Daha fazla oku “Fazladan 50 bar havaya ne dersiniz ?”

Yazar: admin

Dalış İle İlgili Bilinmesi Gereken 9 Madde

Yer çekimsiz uzay ortamının ve uzayda yürümenin nasıl bir duygu olduğunu mu merak ediyorsun? O zaman sana bir tüyo vereyim. Su altında olmak uzayda yer çekimsiz ortamda olmakla neredeyse eş değer.

Dalış yapmanın hep korkutucu olduğunu düşünenlerin aksine dalış tutkunu olan ben, herkesin su altındaki eşsiz güzellikleri keşfetmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu keşif için öncelikle dalış yapmayı gerçekten istemek ve kurallara uymanın vazgeçilmez bir gereklilik olduğunu asla unutmaman gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Ayrıca dalış yapmak için iyi bir yüzücü olmana da hiç gerek yok.

Daha fazla oku “Dalış İle İlgili Bilinmesi Gereken 9 Madde”

Yazar: admin

Scuba Nedir ?

SCUBA, İngilizce’deki Self Contained Underwater Breathing Apparatus’un kısaltmasıdır. Türkçe’ye kendine kendine yetebilen (yüzeyden bağımsız) sualtı soluma aparatı (ünitesi) olarak çevrilebilir. Scuba, hem yapılan aktivitenin/sporun, hem de kullanılan ünitenin ismidir. Bu ünite (scuba) üç ayrı ekipmanın bir araya gelmesiye oluşur.

Daha fazla oku “Scuba Nedir ?”